Test dětských opalovacích prostředků 2006

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2006

Nevystavujte své potomky nadměrnému slunečnímu záření. Mohlo by to mít negativní vliv na jejich zdraví v budoucnu. Víte, jakými opalovacími prostředky děti chránit? Poradíme vám.

Co zjistil náš test o dětských opalovacích prostředcích?

 
Kosmetika pro děti: Kolegové z německé spotřebitelské nadace testovali různé výrobky. Ne všechny testem prošly. Mnohé měly nedostatky, které se nedají odpustit, např. špatně uvedený ochranný faktor, nerovnoměrné nanášení, kusé pokyny k používání atd. Jaké přípravky obstály nejlépe?
 
Jaké jsou kosmetické přípravky pro děti: Pro výrobu kosmetických přípravků pro děti se používají dva druhy filtrů - chemické a mechanické. Nezralá dětská pokožka často chemické filtry snáší špatně a vyvolávají alergické reakce. Víme, jaké přípravky jsou k pokožce nejšetrnější.
 
Kritéria ochranných produktů pro děti: Při výběru dětského opalovacího prostředku dbejte na to, aby měl vysoký faktor ochrany, vysoký podíl mikropigmentů, vodostálý lipofilní základ atd. Důležité je také, aby byl bez parfému a konzervačních látek.
 
TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na dětské opalovací prostředky. Víte, jaké nejlépe ochrání vašeho potomka před slunečními paprsky? Předplaťte si náš test a budete vědět více.

Testované výrobky - opalovací přípravky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Opalovací přípravky 2006 (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2006


Přihlásit