Test opalovacích prostředků 2007

Publikováno v časopise 8/2007

Snad každý ví, že sluníčko dokáže být nebezpečné a je třeba se před ním chránit vhodným opalovacím prostředkem. Splňují všechny výrobky to, co slibují? Otestovali jsme pro vás 13 produktů.

Co zjistil náš test o opalovacích prostředcích?

Chraňte se opalovacím krémem: Ti, kteří se nechrání před sluníčkem, či ti, jejichž ochrana je nedostatečná, mohou po určité době mít pigmentované skvrny, vrásky, vysušenou pokožku, ale také rakovinu. Nepodceňujte sluníčko.

Ochranný faktor: Zkoumali jsme, zda přípravky mají skutečně ochranný faktor, který deklarují. Výsledky dopadly dobře. Jen byste měli vědět, že musíte použít hodně krému, jinak se spálíte, i když jste namazaní.

Faktory UVB a UVA: Ochranný faktor poskytuje informace o ochraně před UVB zářením. Kromě toho máme i UVA ochranu. Ta je také deklarována, ale nejednotně a zmateně.

Hydratace kůže: Některé výrobky poskytují pouze ochranu před UV zářením. Kvalitní přípravek by však měl poskytovat i hydrataci. Pokožka je působením slunce, vody a dalších vlivů vysušována. Víme, které přípravky vám poskytnou nejlepší hydrataci.

Snášenlivost a mikrobiologická kvalita: Máte citlivější pleť? Poradíme vám, které přípravky snesete. A jak jsou na tom přípravky bez konzervačních látek? Buďte na tyto opalovací krémy opatrní.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se podívali na to, jak je to s opalovacími krémy. Poskytnou vám skutečně kvalitní ochranu proti slunci? Jak jsou na tom jednotlivé výrobky? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - opalovací přípravky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Opalovací přípravky 2007 (13 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2007


Přihlásit