Časopis dTest

TESTY
Správná volba
I když každá dětská autosedačka musí být homologována, přesto si z obchodu můžete odnést výrobek se sníženou hranicí bezpečnosti. Test dětských autosedaček se zaměřil na 25 výrobků normových skupin 0 až III (včetně sedaček vícerozsahových). Tři výrobky byly ohodnoceny jako "nedostatečné", čtyři jako "dostatečné" a šest bylo "uspokojivých".
Na slunce s rozumem
Nerozumné a nadměrné vystavování dětí slunci je "základním stavebním kamenem" pozdějších zdravotních problémů - oslabení imunity, předčasné zestárnutí pokožky, pozdější vznik zhoubného nádoru kůže. Jednou z forem ochrany kůže je kosmetika pro děti. Je na ní spolehnutí?

INFORMAČNÍ SERVIS
Uzené z vody
Co stojí za cenovými hity? Často voda, kterou si spotřebitel kupuje místo masa. Se správným vybavením může výrobce třeba při výrobě metráku uzené rolky ušetřit až 80 kilogramů masa. Přepočte-li se levná rolka na čisté maso, má vyšší cenu než ta drahá. Rozdíl činí šest korun na každý kilogram masa.
Soumrak špekáčků
Staré dobré špekáčky mají opět na kahánku. Možná definitivně. Snaží se o to návrh vyhlášky Ministerstva zemědělství ČR, který obsahuje významné změny v neprospěch spotřebitelů a naopak ve prospěch producentů masných výrobků. A byli to právě někteří z nich, kteří iniciovali zrušení některých standardů pro masné výrobky.
Smrt v sanitce
Aniž tušíte, můžete být vy či vaši nejbližší pohřbeni jako bezdomovci. Viníkem je Ministerstvo zdravotnictví ČR, které změnilo režim převozu zemřelého rychlou záchrannou službou do místně příslušného nemocničního zařízení a nahradilo jej převozem do ústavů soudního lékařství a patologie. Ani záchranná služba, ani přejímající zařízení nejsou povinny oznamovat úmrtí pozůstalým.
Pro velké kluky
Také velcí kluci si hrají a kapesní počítače jsou fajn hračky. Jsou malé, lehké a pohotové, na baterie běží řadu hodin. Uvažujete-li o koupi, tak právě pro vás je určen náš dvoudílný seriál.

EVROPSKÉ SPOTŘEBITELSKÉ CENTRUM
Rozšířené záruky
Spotřebitelé se na společném evropském trhu stále častěji setkávají s nabídkou placených rozšířených záruk při zakoupení nového výrobu. Často se však jedná o prodej klamavý.

ZDRAVÍ
Funkční potraviny (XXXI.)
Při putování rostlinnou říší představujeme: petržel (pomáhá mimo jiné při léčbě onemocnění močových cest), potočnici (uplatňuje se i při poruchách jater), proskurník (baktericidní a antiseptické působení), pupalku (regulace hladiny cholesterolu a krevního tlaku).

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 89 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit