Test tlakoměrů pro měření krevního tlaku 2008

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2008

Jaký je váš krevní tlak? Máte s ním problémy? Vlivem dnešního nezdravého životního stylu má potíže s tlakem mnohem více lidí než dříve. Proto si také mnozí pořizují tlakoměr. Laici i odborníci je hodnotí různě. Jaká je jejich skutečná kvalita?

Co zjistil náš test o tlakoměrech?


Měření tlaku: Chcete si pořídit domů tlakoměr? Pomůže vám sledovat vývoj vašeho zdravotního stavu a případně vás upozorní na to, že je něco v nepořádku. Pozor: Rozhodně by neměl nahrazovat odbornou lékařskou péči.

Jak se měří tlak: Tlakoměrem měříme systolický i distolický tlak. Máme buď klasický tonometr založený na rtuťovém sloupci, nebo digitální tonometr, který pracuje místo rtuti s takzvanou oscilometrickou metodou. Jaké přístroje vám přinesou spolehlivý výsledek?

Je třeba vícero měření: Oscilometrické i klasické měření krevního tlaku má své výhody i nevýhody. Jedno měření nemusí být vypovídající. Výhodou digitálního tonometru je, že pracuje jednoduše a pacient jeho obsluhu bez problémů zvládne.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na tlakoměry. Přinášíme vám výsledky jednotlivých výrobků. Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Tlakoměry 2008 (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2008


Přihlásit