Test tonometrů 2006

Publikováno v časopise 2/2006

Máte potíže s krevním tlakem? Rádi byste si ho kontrolovali nejen u lékaře, ale i doma? Můžete si pořídit domácí tonometr nebo přístroj na měření tlaku. A jaký si vybrat? Testovali jsme pro vás 20 přístrojů.

Co zjistil náš test o tonometrech?

Tonometrů a časopis Test: Testování přístrojů typu tonometr je vcelku obtížné. Je zapotřebí kvalitní zázemí a tým odborníků. V Německu či Rakousku se testy tonometrů dělají běžně. Proto jsme se nakonec odhodlali zmapovat tuto oblast i my.

Druhy tonometrů: Rozlišujeme tonometry na paži a na zápěstí. Testovali jsme 11 přístrojů pro měření na paží a devět na zápěstí. Které se prodávají více? Lze určit, jaký druh je lepší? Jak vůbec tonometr funguje?

Testování tonometrů: Obecně jsme dospěli k názoru, že levné přístroje nejsou příliš spolehlivé. Proto si raději připlaťte. Jaké konkrétní přístroje dopadly nejlépe a které ukazovaly nesmyslné hodnoty tlaku? Víme více.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na domácí tonometry. Vyznáte se v jejich nabídce? Chcete si koupit takový, se kterým budete skutečně spokojeni? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - tlakoměry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tlakoměry 2006 (20 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2006


Přihlásit