Časopis dTest

TESTY
Od koně k hypertenzi
O přesnosti a spolehlivosti digitálních měřičů krevního tlaku koluje mnoho zvěstí mezi laickou i odbornou veřejností. Časopis TEST otestoval 9 digitálních tlakoměrů určených k domácímu použití. V minulosti se v testech objevily přístroje, které měřily naprosto nespolehlivě. V letošním testu se sice neobjevil žádný vyloženě nedostatečný přístroj, přesto z devíti výrobků pouze čtyři splnily kritéria přesnosti a spolehlivosti natolik, že je lze doporučit ke koupi.
Jak vyzrát na chloupky
Co platí na chloupky, aby nebyly za pár dní zpátky? Holítko, elektrický holicí strojek, depilační krém či epilátor? Odpověď přináší test 24 výrobků a opět potvrzuje, že cena není příliš vhodným vodítkem pro nákup.
Jen tak si zavolat
Velká skupina uživatelů mobilních telefonů nevyužívá početné multimediální a kancelářské funkce, které nabízí dražší modely, a očekává od telefonu jen to, k čemu byl původně určen, totiž telefonování, případně posílání SMS. Rozhodli jsme se „ušít“ takovým spotřebitelům test na míru. Otestovali jsme 22 jednoduchých přístrojů, které lze pořídit za cenu do dvou a půl tisíce korun.

UPOZORNĚNÍ
Nebezpečná křesla v loutkovém divadle Drak

V lednu letošního roku se v královéhradeckém loutkovém divadle Drak odehrála tragédie - kovový mechanismus sklápění křesla amputoval tříletému chlapci kus prstu. V rámci šetření nebyly státními orgány zjištěny žádné nedostatky týkající se bezpečnosti křesel. Časopis TEST však prokazuje opak: křesla nesplňují požadavky bezpečnosti.

ZDRAVÍ
Malé módní riziko

Hlavním důvodem pro konzumaci energetických nápojů je jejich schopnost dodat do organismu pohotové množství energie. Měli bychom ale zvážit, jestli okamžitou energii navíc skutečně potřebujeme. Pokud se totiž energii nechystáme vydat nebo pokud jsme jí před energetickým dopingem nevydali, není konzumace energetických nápojů zrovna žádoucí.

INFORMAČNÍ SERVIS
Zabavený telefon

Při koupi nového telefonu pečlivě zkontrolujte, zda IMEI uvedené na krabici souhlasí s IMEI, které se zobrazí na displeji a zda toto číslo bude totožné s číslem, které je uvedeno pod baterií. Pokud zjistíte nesoulad, telefon nekupujte. V opačném případě můžete dopadnout jako protagonista příběhu ze života.

TESTOVANÉ NOVINKY
Apple iPhone 3G a LG HB620T (mobilní telefon s televizním přijímačem).

SOS – SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ
Pozor na přivýdělky při studiu
Na SOS – Sdružení obrany spotřebitelů se v poslední době obrací stále více spotřebitelů, kteří se cítí být poškozeni společností EUROFINANCIAL CZ, spol. s r.o. Situace je o to závažnější, že se jedná převážně o studenty – tedy osoby vzhledem ke svému věku a nedostatku životních zkušeností zranitelnější

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit