Řekněte předváděcím akcím NE

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 15.4.2013   

Víme, jak strašně těžko se říká „ne“. V mnoha životních situacích je ale kouzelným slůvkem, které nás chrání před obrovskými problémy. Dokonce i před takovými, kdy se už ani nechce žít.

Neustále se v naší spotřebitelské poradně setkáváme s osudy lidí, kteří udělali velkou životní chybu - přijali pozvání na předváděcí akci nebo si domů pustili dealera a podepsali kupní smlouvu. Přišli o životní úspory, zadlužili se na dlouhá léta a horko těžko dávají dohromady měsíční splátky. Ovšem hodně z těch, kteří se rozhodli neplatit, nakonec přišli o všechno, dokonce i o střechu nad hlavou.

Proč jsou předváděcí akce a dealeři zvonící u dveří takovým zlem? Mistrně hrají na struny, kterým se tak snadno podléhá – například nemoci, které trápí, nebo touha po znovunabytí zdraví. Vůbec jim nejde o vaše zdraví a zdraví vašich blízkých. Jde jim pouze a jenom o vaše peníze! A když budete jejich vábivým osidlům odolávat, nasadí těžký kalibr, kterým vás zlomí – psychický nátlak, vyhrožování, agresi.

 

Více o předváděcích akcích se dozvíte na dalších stránkách

 

 

Nikdy nezapomínejte!

Nejlepším přístupem k zájezdům spojených s předváděním zboží a k podomním prodejcům, kteří zvoní u vašich dveří, je negativistická zásada „tří N“. Naučte se ji, opakujte si ji a vždy se podle ní řiďte!

Nejezdit a nezvat

Nejezděte na předváděcí zájezdy. Nečeká vás na nich nic dobrého. Svůj čas můžete trávit jinak, lépe a hlavně bez rizika. Podomní prodejce nepouštějte přes svůj práh. Důrazně odmítněte jejich snahu vetřít se do vašeho soukromí. Važte si sami sebe. Naučte se být zdravě sebevědomí.

Nepodepisovat

Neodoláte-li pozvánce na předváděcí zájezd, pustíte-li přece jenom podomního prodejce přes práh, buďte informovaným a nezúčastněným pozorovatelem celé akce. Buďte si ale vědomi toho, že proti sobě máte velice dobře vyzbrojeného protivníka. Jeho jediným cílem je donutit vás k podpisu.

Nerezignovat

Neodolali jste, podlehli a podepsali kupní smlouvu. Všeho litujete a hrozíte se toho, co bude dál? Neztrácejte čas a braňte svá práva. Hlavně se nesmíte vzdávat! I když je téměř jisté, že to bude běh na dlouhou trať, nevzdávejte se!

 

Nejčastější problémy

 

Naučte se včas říkat „ne“. Jakmile objevíte ve schránce pozvánku, řekněte „ne“ a hned ji roztrhejte a hoďte do koše. Když přijde sousedka či soused, abyste spolu jeli na předváděcí zájezd, řekněte „ne“. Zazvoní-li u dveří dealer, řekněte „ne“ a dveře zavřete. Vězte, že lepší radu, jak se spolehlivě ochránit, vám nikdo nedá.

 

Přihlásit