Časopis dTest

TESTY
Každá mince má dvě strany
Když se objevil bezsáčkový vysavač, předpokládalo se, že tahle novinka bude mít krátký život. Reklamní přesvědčování však začalo zabírat. Méně známé značky se chopily příležitosti, jak se svést na vlně vzrůstajícího zájmu. V bleděmodrém to bylo s vysavači, které nečistoty lapají do vody. A protože platí „Náš zákazník, náš pán“, přizpůsobily se zájmu i některé známé značky. Zákazníci rozhodují o bytí a nebytí novinek i starých osvědčených technologií. Zda jejich zájem a ochota otevřít peněženky jsou vždy ku prospěchu věci, se už říci nedá. Ostatně – podívejte se na výsledky testu vysavačů.
Dobrý obraz i za dobrou cenu
Na první pohled se zdá, že firma Sony bere ostatním značkám digitálních fotoaparátů vítr z plachet… monumentální Cyber-shot R1 pro náročné, Cyber-shot N1 s touch screen, extravagantní sklápěcí model Cyber-shot M2. Přesto však přístroje Fujifilm, Samsung a Olympus dovedou dělat stejně dobré i lepší obrázky. A většinou je také pořídíte za příznivější cenu.
Některé nekvalitní, některé nebezpečné
Ono se řekne: koupíme dítěti koloběžku. Ale jakou? V obchodech se jich nabízí široká škála. Od malých po velké, skládací i s pevnou konstrukcí, s malými i velkými kolečky. Jaká je nejlepší? K jedné otázce je však nutno přidat i druhou: Která je bezpečná? Ačkoliv v testu převážně hovoříme o dětech (malých i větších), projíždět se na koloběžce může i dospělák. Samozřejmě na kovové.

NEBEZPEČNÉ VÝROBKY
Česká obchodní inspekce varuje před saunovacím pásem SAUNABELT.

ZDRAVÍ
O pitném režimu
Člověk denně v průměru vyloučí asi 2,5 litru vody močí, stolicí, dýcháním i kůží. Organismus však musí mít vyrovnanou vodní bilanci a tak, aby tyto ztráty uhradil, musí vodu přijímat. Asi třetina litru „nové“ vody se denně vytvoří v těle metabolickou činností, vody vázané v potravě přijmeme asi 900 ml. To znamená, že zbytek (asi 1,5 litru) musíme do těla dodat přímo ve formě tekutin. Doporučení vypít denně nejméně 2 až 3 litry nebo dokonce 3 až 4 litry tekutin je nesprávné a neadekvátně nadsazené.
Funkční potraviny (XXIX.)
Kostival, křen, libeček, meduňka a další byliny, které představujeme při putování rostlinnou říší, mají co nabídnout i pro naše zdraví.

INFORMAČNÍ SERVIS
Zpustošená zahrada
Vlastníte pozemek se stromy, přes který vedou elektrické dráty? Poučte se o povinnostech, které vůči vám mají provozovatelé distribuční soustavy.

SERIÁL
První prohrává

Snadnou cestu, jak se zbavit kloubního onemocnění a pohybovat se jako dříve, nabízejí desítky přípravků, které lze volně koupit v lékárnách. Skutečnost se však od „reklamního“ ideálu dost liší. Bolí mě klouby, postesknou si staří i mladí. Chyba je většinou v nesprávném životním stylu, v některých případech se však může jednat o velice závažné třeba i autoimunní onemocnění.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 89 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit