Test koloběžek 2006

Publikováno v časopise 5/2006

Koloběžky jsou na trhu různé. Některé jsou určené těm nejmenším, ale najdete koloběžky i pro dospělé. Podle čeho koloběžku vybrat a s jakým modelem budete nejvíce spokojeni? Test vám poradí.

Co zjistil náš test o koloběžkách?

 
Koloběžky pro děti: Vybíráte-li koloběžku pro malé dítě, volte co nejlehčí a nejkompaktnější model. Robustnější stroj by se mu těžko ovládal a pravděpodobně by byl příčinou více pádů.
 
Pozor na řídítka: Při výběru koloběžky pro vašeho potomka si dejte pozor na výšku řídítek. Neměli by být ve výši ramen. To je pro dítě nebezpečné. Šikovně řešené jsou koloběžky, u kterých můžete výšku řídítek nastavit.
 
Koloběžka podle terénu: Koloběžku také vybírejte podle toho, na jakém povrchu s ní budete vy či váš potomek jezdit. Některé se více hodí na nerovné povrchy, jiné nejlépe využijete v městském provozu.
 
Nebezpečné výrobky: Bohužel i mezi koloběžkami se najdou nebezpečné výrobky. Tyto koloběžky se vyznačují ostrými hranami, výstupky a dalšími nedostatky v konstrukci.
 
TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na koloběžky. Víte, jaké předpoklady by měla splňovat kvalitní koloběžka? Předplaťte si náš test a budete vědět, jaké modely jsou nejlepší.

Databáze testovaných výrobků

Koloběžky (10 výrobků)
poslední aktualizace: 1.5.2006


Přihlásit