Vrácení mobilního telefonu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mohu žádat výměnu mobilního telefonu, nebo vrácení finanční částky. Mám telefon ještě v záruce (11 měsíců) a už mám podruhé stejnou závadu. Poprvé to bylo po půl roce, opravili mi ho a nyní mám tu samou závadu (sám od sebe se vypne a nejde zapnout). Mohu žádat výměnu za jiny aparát?

Doporučení časopisu dTest

Právní nárok na vrácení peněz v tuto chvíli nemáte. Zákon toto právo přiznává při 3. vyskytu stejné vady nebo při 4. různé. Můžete se domáhat výměnu, není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné. Prodejce bude mít zájem vadu opravit, proto pro případ sporu je nutné při uplatnění reklamace do reklamačního protokolu výslovně uvést Váš požadavek na výměnu.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest