Pračka BOschKGV36x27

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
dne 19.4.2009 jsme zakoupili v elektroprodejně lednici Bosch KGV36x27. V listopadu loňského roku začalo praskat madlo v horní části lednice. Lednice je umístěna v prostředí, které je v normě pro umístění lednic, nedošlo k mechanickému poškození. Jedná se o zjevně o vadu materiálu, praskání madla postupuje. Na dotaz u zástupce firmy Bosch, kdo nám tuto vadu materiálu vyreklamuje, nám bylo sděleno, že si musíme zakoupit madlo nové (cena 495,-Kč), neboť se záruka na tyto vady nevztahuje. Lednice s mraznicí stála 13.000 a madla má dvě, to znamená, že hodnota dvou madel je 1000,- Kč. Proč se tedy záruka nevztahuje na celou lednici a nebo, proč není uvedeno v záručních podmínkách oznámení,že se záruka nevztahuje na některé díly lednice. Poradíte nám, jak máme dále postupovat?
Děkujeme. Irena Posedělová

Doporučení časopisu dTest

Právo na reklamaci se samozřejmě vztahuje na celý výrobek, včetně madla. Madlo nemůžete reklamovat jen tehdy, pokud by vada byla způsobena běžným opotřebením, to se však po necelém roce používání nezdá být možné. Doporučujeme Vám proto obrátit se na prodávajícího (případně záruční servis uvedený v záručním listě) a trvat na kladném vyřízení reklamace, a to v zákonné lhůtě 30 dní. Jestliže Vám nebude vyhověno, upozorněte prodávajícího písemně, že jste připraveni svá práva bránit.