Srovnávač spořicích a termínovaných účtů

Poradíme vám, který spořicí či termínovaný účet je nejlepší pro uložení vašich peněz - kde je nejlepší úrok, jak je vklad pojištěn a jaké nástrahy na vás číhají v obchodních podmínkách.

Náš srovnávač počítá se základní úrokovou sazbou. Nabízí-li banka nebo záložna sazbu výhodnější (bonusovou), zmiňujeme se o ní a jejích podmínkách formou textu v položce Další charakteristiky či Právní podmínky.

Chci uložit 100 000 Kč bez omezení

Upravit parametry srovnání

logo Československá obchodní banka Československá obchodní banka - Spoření s bonusem

Spořicí účet
Zhodnocení: 1 973 Kč

Detailní ceny

Úroková sazba

  Výše vkladu [Kč]
Doba uložení1 - 250 000250 001 - 500 000500 001 - 1 000 0001 000 001 - neomezeno
0 měs.2,30 %2,30 %2,30 %0,15 %

Další parametry

Poplatek za založení účtu: 0 Kč
Poplatek za vedení účtu: 0 Kč
Minimální vklad: 1 Kč
Povinnný běžný účet:
Připisování úroků: Měsíčně
Úročení celého vkladu stejnou sazbou:
Automatické obnovení vkladu: Peníze kdykoliv k dispozici
Možnost správy online:
Možnost korespondenčního zřízení:
Možnost dodatečných vkladů:
Stránky produktu: https://www.csob.cz/portal/lide/produkty/sporici-produkty/sporeni-s-bonusem#vse-o-uctu
Další charakteristiky: - Nastavení možnosti automatického převodu finančních prostředků z běžného účtu na spořící účet, v případě překročení stanovené částky na běžném účtu.
- Při předčasném výběru z termínovaných a spořících účtů (do 6 měsíců délky vkladu) poplatek ve výši 0,75 % vybírané částky.
- Nelze připisovat hotovost od třetí osoby.
- Možnost sjednání dětské varianty tohoto produktu - tzv. Spoření s bonusem pro děti do 18 let. Zde jsou vklady rozděleny do dvou pásem: 1.pásmo (do 250 000 Kč) je úročeno sazbou 4,50% p.a., 2.pásmo (nad 250 000 Kč) je úročeno sazbou 0,15% p.a. U prvního zmíněného pásma je navíc možno úročení navýšit o 0,25% p.a. tím způsobem, že je ke spořicímu účtu zřízen a využíván i účet běžný, platební.
Právní podmínky: - Vklad/výběr hotovosti zdarma.
- Vklad hotovosti na termínovaný neplatební nebo spořicí platební účet debetní kartou na vkladovém bankomatu.
- Vklad hotovosti na termínovaný nebo spořicí účet u přepážky ČSOB.
- U banky je možno získat úrokový bonus za využívání aplikace ČSOB Smart ve výši 1,0% p.a., a to až do výše vkladu 1 000 000 Kč. Bonusové úročení je nabízeno pro první založený spořicí účet.
Údaje o pojištění: Vklady v této bance jsou pojištěny do výše 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč) na jednu osobu u českého Fondu pojištění vkladů. Členem skupiny ČSOB je i Poštovní spořitelna (výše vkladů se sčítá).
Právní podmínky finanční instituce: - Banka je oprávněna měnit smluvní podmínky z důvodu změny právních předpisů, ale také s ohledem na poskytování nových služeb či z důvodu změny obchodní politiky. Pokud klient vysloví nesouhlas se změnou smluvních podmínek má právo smlouvu bezplatně vypovědět.
- Klient dává souhlas s tím, aby jeho osobní údaje mohly být zpracovávány i třetími osobami se kterými banka uzavřela smlouvu o zpracování osobních údajů.
- Pokud je klient nespokojen s postupem banky (např. klient se domnívá, že banka porušila smluvní povinnosti nebo právní předpisy) tak je oprávněn se obrátit s reklamací na příslušné oddělení banky nebo podat stížnost u České národní banky.

Datum poslední aktualizace: 27.12.2022  |  Informace o aplikaci  |  Kontaktujte nás se svými náměty

Zpět na srovnání spořicích a termínovaných účtů

Přihlásit