Test dětských chladících kousátek 2006

Publikováno v časopise 10/2006

Máte malé miminko? Pak mu také jistě kupujete předměty, které jsou určené na žužlání v ústech. Než mu však dovolíte, aby něco strkalo do úst, měli byste vědět, že je výrobek nezávadný. Ne všechny skutečně jsou. Nedostatky jsme našli např. u chladicích kousátek.

Co zjistil náš test o chladicích kousátkách?

 
O chladicích kousátkách: Chladící kousátka představují pomůcky, které pomáhají miminkám zapomenout na rozbolavěné dásně v okamžiku, kdy jim rostou zoubky. Jsou v různých podobách.
 
Testování chladících kousátek: Zcela náhodou jsme se dozvěděli, že některé chladící kousátka zapáchají, a tak jsme je podrobili testování. Zjistili jsme, že některé výrobky obsahují syntetická barviva, aniž by se na to upozorňovalo ve složení výrobku. Tyto barviva mohou být důvodem alergizujících účinků. Našli jsme i další nedostatky.
 
Nebezpečné látky: U testovaných chladicích kousátek jsme také zkoumali cytoxicitu. Co to vůbec je a jak dopadly naše testy? Dozvíte se více.
 
Testujeme dále: Naše testování chladících kousátek stále pokračuje. Chceme totiž odpověď i na další otázky, které se týkají zdravotní nezávadnosti výrobků. Informace o dalších výsledcích testů vám podáme.
 
TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na chladící kousátka pro nejmenší. Víte, co vaše ratolest má v pusince? Je to pro něj bezpečné? Předplaťte si náš test a budete vědět více.

Testované výrobky - chladicí kousátka (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chladicí kousátka (16 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2006


Přihlásit