Test dětských vysílaček 2006

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2006

Znáte elektronickou chůvičku neboli „babyphone“? Rodiče se díky ní mohou od dítěte vzdálit, a přesto budou mít jistotu, že když bude potomkovi něco chybět, upozorní je na to jejich pláč, kašel či pohyb. Jde o velmi užitečnou věc. Jak tyto přístroje fungují ve skutečnosti?

Co zjistil náš test o dětských vysílačkách?

 
Co umí babyphone: Některé přístroje přenáší pouze zvuk, některé také obraz. Toho jsou schopni prostřednictvím sítě nebo bezdrátově. Máme přístroje, které vysílají nepřetržitě. Jiné přístroje se sepnou na základě zvukového podnětu. Jak testování jednotlivých druhů chůviček dopadlo?
 
Dosah vysílačky: Vysílačky mají různý dosah. Tento údaj je uvedený na obalu. Náš test však prokázal, že ne vždy je shodný se skutečností. Větší problém mají přístroje, které přenáší nejen zvuk, ale také obraz. Zde je výrazně horší kvalita chůvičky i při vzdálenosti menší deseti metrů.
 
Elektrosmog: Přístroje jsme testovali z hlediska tvorby elektrosmogu. Babyphony s bezdrátovým přenosem totiž vytvářejí elektromagnetické pole. Nepoškozuje elektrosmog zdraví dítěte? Známe hodnoty jednotlivých modelů.
 
TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na elektronické chůvičky. Fungují přístroje tak, jak mají? Na který výrobek se můžete spolehnout? Předplaťte si časopis Test a budete vědět více.

Testované výrobky - chůvičky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chůvičky 2006 (15 výrobků)
poslední aktualizace: 1.1.2006


Přihlásit