Odhalte riziková éčka již při nákupu potravin

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 14.3.2013   

Vytvořili jsme pro vás novou on-line databázi přídatných látek, takzvaných éček. Údaje jsou současně dostupné i v rámci mobilní aplikace, čehož můžete využít přímo během vašich nákupů.

Databáze je k dispozici na www.dtest.cz/ecka a obsahuje všechny dosud známé přídatné látky, spolu s jejich oficiálními i případnými alternativními názvy. Dozvíte se zde i původ látky a případná rizika, která při požití mohou hrozit určitým skupinám osob (např. alergikům či malým dětem). Nechybějí ani údaje o běžném výskytu dané přídatné látky a případném legislativním omezení jejího použití.

Informace jsou dostupné také v rámci bezplatné mobilní aplikace dTest. Aplikace může výrazně usnadnit výběr potravin, neboť již v obchodě zjistíte, zda se jedná o škodlivé éčko, případně neškodnou či dokonce zdraví prospěšnou látku.

V databázi lze snadno vyhledávat nejen podle označení dané látky, ale také podle původu látek či zařazení do skupin (např. bělidla, enzymy, stabilizátory). Katalog je aktuální a bude průběžně propojován i s námi testovanými potravinářskými výrobky, takže spolu s údajem o kvalitě můžete získat také informace o použitých přídatných látkách.


Přihlásit