Záruční doba na vyměněný výrobek

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
v dubnu 2009 jsem zakoupila navigaci. První rok fungovala bez problémů. Následně jsem 2x reklamovala přijímač RDS TMC, který byl 2x vyměněn za nový. Potom jsem 2x reklamovala celou nefunkční navigaci. Po druhé reklamaci jsem obdržela v březnu 2011 nový kus (s novým sériovým číslem). Nyní navigace opět nefunguje. Chtěla bych vám požádat o informaci, jaká je délka záruční doby na nový kus. Zda-li platí záruka ode dne koupi první navigace, jak tvrdí výrobce, což by znamenalo, že by záruka na nový kus již neplatila. Nebo záruka běží ode dne výměny a mohu požadovat záruční opravu?
Děkuji
Alena Zavadilová

Doporučení časopisu dTest

Dobrý den,
dojde-li k výměně za nový kus začne běžet záruční doba 24 měsíců znovu od převzetí nového kusu navigace.
Můžete požadovat záruční opravu.