Zamítnutí reklamace

Spotřebitelský dotaz

Prosím o vysvětlení zamítnutí reklamace obuvi z důvodu opotřebování a nevhodné péče o ní. Koupila jsem si sportovní obuv a ta se po několika měsících (v záruční lhůtě) protrhla, odlepily se vnitřní části, ztratila barvu a kvůli díře je nepoužitelná. Reklamační oddělení ((A3 SPORT, Reklamační oddělení, CT Park Plzeň, budova BP 6, Podnikatelská 45, 301 00 Plzeň) mi sdělilo, že jsem o obuv nesprávně pečovala a že všechny změny vznikly z důvodu nesprávného používání (obuv se nosila a to se zřejmě nemělo dělat!). Boty jsou sportovní, stály 1380 Kč, byly zakoupeny ve značkové prodejně - A3 Sport, s.r.o. Děkuji za vysvětlení

Doporučení časopisu dTest

Bohužel, naše spotřebitelská poradna zaznamenala vícero stížností na tohoto prodejce. Doporučujeme Vám obrátit se na soudního znalce (jejich seznam naleznete na www.justice.cz) a nechat si zpracovat znalecký posudek. Tento znalecký posudek, bude-li ve Váš prospěch, Vám dá lepší argumentační pozici (náklady na něj v případě úspěchu hradí prodejce). Nepohne-li s prodejcem ani znalecký posudek, můžete se obrátit na soud.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest