Vymahatelnost kvality dodávky vody od vodohospodářské společnosti.

Spotřebitelský dotaz

Již mnoho let, cca 12 má naše lokalita několika rod. domků problém s tlakem ve vodovodním potrubí. Proběhlo mnoho telefonických stížností, jedna i písemně. Kvalita dodávky má velké výkyvy, výpadky jsou v určitých obdobích (i mimo období sucha) velmi časté a nepředvídatelné.
pracovníci společnosti jsou sice na první dojem ochotní a vyjadřují s námi patřičnou účast a lístost, ale to je tak všechno. Skutečné systémové řešení (zřejmě rekonstrukce přípojky) ale žádné za celých 12 let neproběhlo.
Zajímají mě možnosti tlaku na danou společnost, kromě telefonických a písemných stížností, které nikam nevedou. Cílem je donutit společnost k nějakému zásadnímu řešení, které by problém definitivně vyřešilo. Bojím se to zase ale přehnat, aby nás prostě neodpojili s tím, že vodovod v této lokalitě zkrátka není možný.
Studna v dané lokalitě patrně není možná (nezjištěno), jde o zástavbu malého města - domky jsou na okraj obce na kopci.
Společnost je vlastněná městem Kutná Hora - ale přesně nemám zatím zjištěno.

Děkuji

Miroslav Friš
miroslav@fris.cz

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, ve Vašem případě bychom doporučovali nejprve uvážit mimosoudní řešení soudního sporu, tj. jednat z dodavatelem vody s pomocí prostředníka. Bližší informace omožnostech mimosoudního řešení sporu naleznete na www.mpo.cz. Krajní a jedinou závaznou možností je pak podání soudní žaloby, v tomto případě bychom však doporučili kontaktovat právníka, který zajistí správnost žaloby, a také zajistit znalecké posudky.