vrácení zboží

Spotřebitelský dotaz

dobrý den, přes internet jsem si ve sportovnim eshopu koupila trička, ktere jsem pozdeji vratila. Hodnota nákupu byla přes tisíc korun a poštovné jsem měla zdarma. Nyní mi při vrácení peněz tuto částku ponížili o poštovné. V obchodních podmínkách mají uvedeno, že bude kupujícímu zaslána částka odpovídající ceně za zaplacené zboží ponížená o prokazatelně vynaložené náklady - mj.poštovné 99,- (pokud nebylo uvedeno na faktuře)...
v podmínkách to sice mají, ale je to tak v pořádku? já si toho naopak objednala více, abych neplatila za poštovné s tím, že co se mi nebude líbit vrátim a nakonec jsem ho stejně zaplatila...
můžete se mi, prosím, k tomu vyjádřit?
děkuji s pozdravem m.kejmarová

Doporučení časopisu dTest

Vzhledem k judikatuře Soudního dvora Evropské unie by Vám poštovné nemělo být účtováno a prodávající je povinen Vám jej uhradit.