Vrácení DVR boxu od UPC

Spotřebitelský dotaz

Pěkný den. Dne 21.3.2012 jsem odeslal 1x DVR box společnosti UPC na adresu, kterou mi napsali. Nejedná se o vypovězení smlouvy, pouze jsem měl 2. Stále mi nikdo nenapsal,tak jsem se zajímal jestli je vše ok a začalo to, co jsem čekal, že není k nalezení a abych jim poslal podací lístek. Teď mi přišla fakrura, že budu platit za užívání boxu i v dubnu a to prý proto, že dvr box dohledali až 2.4., a proto byl započítán na duben. Toto vše udělali, ačkoli jsem se aktivně zajímal co s tím je a začali si vymýšlet, že ho tam nemohou najít. Jak se proti tomu bránit, protože nechci jim platit užívání přístroje za duben, když jsem jim ho 21.3. odeslal a toto věděli. Jde jen o 150 Kč, ale chci to řešit, protože co oni si dovolují....

Doporučení časopisu dTest

Jestliže jste schopen doložit odeslání a doručení přístroje společnosti ještě v měsíci březnu a za tento měsíc jste řádně platbu uhradil, nemůže po Vás společnost poplatek za další měsíc požadovat. Vaše pozice by posílila zejména, pokud byste byl schopen doložit i Vaši snahu o zpětnou informaci o doručení přístroje společnosti nebo vzájemnou komunikaci.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Služby související s bydlením (mj. energie) Spotřebitelská poradna dTest