vadná obuv

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den.
Zakoupila jsem luxusní italské kotníkové boty, ale zjistila jsem, že mi ostrou nitkou ve vnitřním švu 10 cm nad kotníkem ničí punčochy. Viditelnost tohoto defektu je pro mě společensky neúnosná. S obuví jsem jinak spokojena; je možné nějak zohlednit mně vzniklou škodu - zničené punčochy ( např. dodatečná sleva za vadu obuvi nebo jednorázové fin. vyrovnání )?Poškozené punčochy mám,jsem povinna je předložit, když vada je evidentní - viditelná i hmatatelná?
Děkuji.Dana Řáhová

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, doporučujeme v každém případě obuv reklamovat. K tomu stačí předložení obuvi samotné. Je-li vada odstranitelná, můžete si zvolit, zda ji má prodávající odstranit, nebo zda žádáte výměnu za nové (není-li to vada celé řady této obuvi). Není-li odstranitelná, ale nebrání řádnému užívání věci, máte právo na slevu z ceny, tak jak uvádíte. Nicméně pokud brání řádnému užívání věci (domnívám se z Vašeho popisu, že rozhodně patří k řádnému užívání obuvi, aby netrhala punčochy), máte právo na výměnu obuvi či právo od smlouvy odstoupit. Při reklamaci trvejte na vydání potvrzení o reklamaci.