test myček 3/2009 - údaje o hlučnosti myček

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
v testu myček 3/2009 je u myčky Siemens SE64M364EU uvedena hlučnost 42 dB, ale v dle výrobce je 49dB. Naopak u myčky Elektrolux ESL 66010 uvádíte hlučnost 51 dB, dle katalogu je výrazně tišší (45 dB). Který údaj správně? Nedošlo při uveřejnění výsledků testu k chybě nebo jde jen o jiný způsob měření hlučnosti. Děkuji za odpověď. Lomoz

Doporučení časopisu dTest

Hodnoty naměřeného hluku, které uvádíme u myček nádobí (volně stojících a vestavných), byly objektivně změřeny, tj. odpovídají skutečnosti. Proč je u výrobků v katalozích uváděna jiná hodnota, netušíme. Můžeme se pouze dohadovat o tom, zda nebyla případně zvolena jiná metodika měření.

Až budete myčku používat, mějte na paměti, aby vždy byla zcela zaplněna. Čím méně nádobí v ní bude, tím více můžete proudící vodu slyšet. A samozřejmě naopak. U vestavných myček je také důležité, aby byly správně zabudovány, což se může na jejich hlučnosti také podepsat.