Špatný tisk fototiskárny po záruční opravě

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
v listopadu 2007 jsem si koupil fototiskárnu Epson Stylus Photo RX585. Kvůli chybám v tisku jsem ji na konci záruky, v listopadu 2009, předal do záruční opravny Epsonu, kterou je fy Dileris.
Popis závady firmou Dileris: Vadný tisk viz.vzor, občasná závada - rozmazává písmenka při tisku. Závada byla uznána jako záruční a odstraněna v prosinci 2009. Způsob odstranění závady je v "servisním protokolu" popsán takto: Profylaxe, výměna tiskové hlavy, seřízení, test.tisk. O.K.
Po asi 3/4 roce však začalo po vytisknutí několika černobílých stránek docházet k "ušpinění" žluté hlavy a tiskárna potom netiskne žlutou barvu, ale šedozelenou, navíc s kolísající intenzitou "ušpinění".
Hlavu lze vyčistit programem na čistění hlav nebo vytisknutím několika žlutých papírů, ale po následném vytištění několika černobílých stran se závada opakuje.
Již jsem si chtěl koupit novou (podobnou) tiskárnu, když jsem v dTestu 1/2011 našel Vaši zprávu "z telefonické poradny", kde v případě podobného problému u digitální zrcadlovky doporučujete reklamovat.
Proto se Vás chci zeptat, jestli se stejné doporučení (záruční doba 24 měsíců) bude vztahovat i na opravu mojí tiskárny a pokud ano, zda bude oprava provedena zcela zdarma, tj.včetně práce.
Za Vaši zprávu předem děkuji.
Karel Bureš

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, bohužel pokud byla oprava provedena jako záruční, tj. zdarma, pak se pouze o její dobu prodloužila záruka, nevztahuje se však na tuto opravu žádná zvláštní záruka. Nyní je tedy již tiskárna po záruční době a nelze žádat zdarma odstranění vady. Necháte-li si teď tiskárnu opravit (za úhradu), bude se na opravu vztahovat záruční lhůta šest měsíců. Přejeme mnoho štěstí.