Špatná kombinace spotřebičů pro sporák

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
při zařizování kuchyně jsme si na stránkách MORA v odkazu Trouby a desky pro vestavný sporák vybrali sklokeramickou varnou desku a troubu. Tyto jsme pak objednali u místního distributora zn. MORA, který spotřebiče bez problému dodal. Když nám elektrikář v nové kuchyni zapojoval elektřinu, zjistil, že pro propojení varné desky s troubou něco chybí. Po dalším pátrání u distributora se zjistilo, že naše trouba není určena do kombinace se sklokeramickou, ale pouze s plynovou varnou deskou. Na stránkách MORA ale žádná taková informace není a distributor o tom zřejmě také nevěděl (ačkoli si myslíme, že by měl). Jak máme dále postupovat? Máme nárok na výměnu trouby? Popřípadě u koho (u distributora nebo přímo v MORA) nárok uplatnit?
Děkuji
Michaela Urbánková

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, v tomto případě doporučujeme uplatnit rozpor s kupní smlouvou, a to u toho, s kým máte uzavřenu kupní smlouvu (tedy např. podle razítka na faktuře). Rozpor s kupní smlouvou uplatněte na základě toho, že výrobek neměl vlastnosti požadované kupujícím. Žádejte odstranění rozporu s kupní smlouvou, vzhledem k tomu, že není možná oprava, žádejte vrácení peněz, případně navrhněte prodávajícímu nad rámec zákona výměnu za jiný typ trouby. K uplatnění rozporu s kupní smlouvou dle § 616 občanského zákoníku můžete využít vzor zveřejněný na www.dtest.cz. Přejeme Vám, aby Vaše jednání mělo úspěch.