skener na negativy, diapositivy

Spotřebitelský dotaz

V právě došlém dtestu jsem marně hledal u testu tiskáren kolonku s možností skenování negativů nebo diapositivů formátu 6x6 cm. Po neúspěšném shánění klasického diaprojektoru bych uvítal modernější zpracování přes skener, ovšem klasický za rozumnou cenu bych asi hledal marně. Jsem už postarší fotoamatér a tuto informaci bych rád uvítal. Děkuji!

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, jediná tiskárna v naší databázi, která umí skenovat negativy a diapozitivy je Canon Pixma MG8150, ovšem pouze na 35mm filmu. Pro zpracování jiných formátů filmu a pro vyšší kvalitu skenu se doporučujeme porozhlédnout po speciálním skeneru pro filmy, ale i některé klasické skenery filmy či diapozitivy skenují (ovšem zpravidla opět jen 35mm).