Rozbitý dárek

Spotřebitelský dotaz

Dobry den, zakoupili jsme v lékárně dárkové balení vitamínů pro děti The Simpsons u kterého byl jako dárek svítící budík. Bohužel po vložení nových baterií budík pouze svítí, ale displej se nespustil. Udělali jsme vše podle návodu. Zboží jsme koupili přes internet. Lékárna mi sdělila, že dárky prý nereklamují, jen léky. Kde tedy mám vyměnit vadný dárek a má lékárna pravdu? Podle mě by to měli vyřešit s dodavatelem.

Doporučení časopisu dTest

Reklamace se vztahuje pouze na zakoupené zboží. Dárky, které Vám prodejce zaslal spolu se zakoupeným zbožím reklamovat nemůžete. Z ustanovení § 1914 občanského zákoníku plyne, že kdo plní za úplatu jinému, je zavázán plnit bez vad. Je-li splněno vadně, má příjemce práva z vadného plnění. Na bezúplatné plnění se toto ustanovení nevztahuje.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest