Reklamní letáky

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

v letáků obchodního řetězce je uvedeno zboží v akci, bohužel v prodejně mají pouze prázdný regál, protože měli jen pár kusů. Jak a jestli vůbec se zboží mohu domáhat, když leták má stále platnost? Děkuji moc za odpověď.

Doporučení časopisu dTest

Zboží propagované v letáku za akční cenu by mělo být na prodejně dostupné po celou dobu jeho platnosti, pokud z letáku nevyplývají různá omezení, např. do vyprodání zásob. Pokud taková omezení z letáku nevyplývají, může se jednat o klamavou obchodní praktiku, která je zakázaná. Můžete podat podnět na Českou obchodní inspekci.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest