Reklamace

Spotřebitelský dotaz

Koupila jsem v eshopu Telemarketing International Smoothie Maker. Po 4 měsících jsem jej poslala k reklamaci s p dopisem, kde jsem popsala závadu - bylo zapotřebí chlapské síly na utažení mixovací nádoby, což je podmínkou pro uvedení přístroje do chodu,závada byla od počátku, ale čekali jsme,že se to ochodí. V reklamačním dopise jsem uvedla přání odstoupení od smlouvy.Výrobek mi přišel zpět, byl přiložen Reklamační list, kde kromě mého jména bylo jen v kolonce "Poznámka" : "výměna motoru", prodejce jsem kontaktovala emailem a dotazovala se proč byl měněn funkční motor.Bylo mi vysvětleno, že vada byla neopravitelná, proto mi vyměnili výrobek. Proč uvedli výměna motoru, nevysvětlili, chovají se arogantně a na mé domáhání se odstoupení od smlouvy reagují odmítavě. Poslala jsem Stížnost na vyřízení reklamace s požadavkem odstoupení od kupní smlouvy, včetně úhrady poštovného, na vedení firmy a jednomu z jednatelů.
Prosím Vás o radu.

Doporučení časopisu dTest

V případě, kdy se vada vyskytne do 6 měsíců od koupě, máte nárok na výměnu zboží. Nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz jste neměla. Máte však nárok na to, aby byl doklad o vyřízení reklamace v souladu se skutečným stavem. Když je reklamace vyřízená výměnou, tak Vám běží nová záruční lhůta. Na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz budete mít nárok, až když se vyskytne 3 krát stejná, nebo 4 krát různá vada.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest