Reklamace výrobku

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
dne 28.6.2010 jsme odeslali na firmu Itek, Dukelská 100, Brno reklamaci přenosného DVD Philips. Výrobek jsme koupili přes internet. V balíčku byla přiložena žádost o vyřízení reklamace (výrobek nefunguje).
Dne 23.7.2010 nám přišel balíček zpět a byl u něj přiložen dopis (cár papíru bez datumu, podpisu atd.), jehož text vám zde opíšu:
"Znacka Philips ma servisni stredisko po cele CR. S reklamaci je tedy nutne obratit se na autorizovane servisni stredisko. Nehlede na bezplatnou linku Philips 800142840 kde jiste velmi odborne poradi, jak a kde nejblize Vam pristroj opravi. Dekuji za pochopeni."

Protože se jedná o reklamaci v záruční době, chceme se zeptat, zda je tento postup dodavatele vpořádku nebo jak se můžeme bránit.

Děkuji.
Tomáš Kopa

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, zákon skutečně umožňuje prodávajícímu určit pro provádění opravy záruční servis, o této skutečnosti jste měl být informován, např. v záručním listě. Jestliže Vám informace byla předána, nelze bohužel postup prodávajícího napadnout a nezbývá, než se skutečně na servis obrátit.