Reklamace pračky

Spotřebitelský dotaz

Vážení,
zakoupila jsem pračku Whirlpool AWO/D 43135/1.
Podle popisu měla být dobrá. Má systém 6.smysl.
Pere slušně, máchá hůř. Když nedám dostatečnou náplň, neždímá. Prý se chrání, aby se nepoškodila!
Menší náplň jemného prádla musím vyždímat ručně a 1-2 džíny nevyždímá nikdy. Peru-li 4-5 blůziček, nevyždímá je, pouze mele a mele v bubnu, aniž by se vypnula.
Měla jsem před tím stařičkou Tatramatku a pak BOSCH a ty vyždímaly vše a nikdy se nepoškodily.
Současná Whirlpool mě přivádí k šílenství. Pod sušák musím dávat igelit, protože prádlo v ruce nevyždímám dost, a blůzy opět po desetiletích vysouším v ručníku. Bez zakoupení samostatné ždímačky se pračka neobejde.
Mám šanci na vrácení výrobku? Asi jsem podcenila systém 6.smyslu, netušila jsem, co znamená.
Děkuji mnohokrát za radu.
S pozdravem Ludmila Niklasová, 41201 Libotenice 151

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, je pochopitelné, že s pračkou s podobnými vlastnostmi nejste spokojená. Doporučujeme Vám obrátit se na jiného prodávajícího a zjistit, zda se skutečně jedná o běžnou vlastnost tohoto výrobku. Důležité také je, zda jste s těmito vlastnostmi byla řádně seznámena, nebo jste měla možnost se s nimi seznámit. Jestliže zjistíte, že se běžné vlastnosti výrobku liší, nebo že jste na ně nebyla řádně upozorněna, doporučujeme Vám obrátit se na prodávajícího a uplatnit tzv. rozpor s kupní smlouvou. Můžete k tomu využít vzorový dopis zveřejněný na www.dtest.cz "Rozpor s kupní smlouvou - vada výrobku".