Reklamace povlečení

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

Koupila jsem si povlečení, české povlečení z Dadky Vracov, chtěla jsem si koupit kvalitní český výrobek, no nestalo se. Povlečení přišlo, já ho dala vyprat na 40°C, potom povlíkla a když jsem ho zase svlíkla, dala jsem prát na 60°C, jak je uvedeno na štítku. Když jsem povlečení vytáhla z pračky, málem mě kleplo, cihlová barva zaprala do žluté, takže jsem reklamovala. Přišlo mi vyjádření, no nestačím se divit. K povlečení jsem měla i povlaky na 2 polštářky 40x40 cm, ale protože ho manžel nechtěl, měla jsem tedy povlečený jen jeden a jen jeden se zapral, což (i přes uvedení do reklamace prodejci) výrobce ihned zpochybnil jako chybu na mojí straně. Ve vyjádření je doslova napsáno:
- máte 2 polštáře a každý je jinak zaprán (proč asi???)
- optická kontrola barvy vykazuje šedý nádech (toto je absolutní nesmysl, barva je do červena na první pohled)
-odstíny základních barev jsou jiné než u kontrolního kusu

Můžete mi, prosím, poradit, jak postupovat při neuznané reklamaci? Děkuji

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, doporučujeme Vám obrátit se na některou zkušebnu či znalce, např. http://www.azl.cz/. Pokud vyzní posudek ve Váš prospěch, trvejte znovu na vyřízení reklamace a uhrazení posudku jako nákladu nutného na uplatnění reklamace (vzhledem k tomu, že bez něj reklamace nebyla uznána). Jestliže vám nebude vyhověno, doporučujeme uvážit využití mimosoudního řešení soudního sporu (informace na http://www.mpo.cz/cz/ochrana-spotrebitele/mimosoudni-reseni). Přejeme mnoho štěstí a doufáme, že se s prodávajícím podaří domluvit co nejdříve a bez dalších komplikací.