Reklamace kojenecke lahve

Spotřebitelský dotaz

Koupil sem si kojeneckou lahev a sedrela se mi stupnice. Reklamaci mi uznali a bezi mi 30denni lhuta. Kazdy tyden zjistuji, zda jiz novou lahev maji. Posledni mail od prodejce byl ve smyslu, ze se mnou uz nebudou mailem komunikovat a mam se dostavit osobne a to pouze v pondeli. Mam tedy dotaz:
1. v nedeli vyprsi 30denni lhuta. Pokud tedy prijdu v pondeli budu mit narok na vraceni penez/vymenu (Budu chtit zpet penize). Jak mam postupovat, kdyz mi sdeli, ze sem mel pro lahev prijit v patek, ze uz novou meli (dodrzi tim zakonou lhutu). Kontakt na me maji.
2. Jake naklady si muzu narokovat, pokud chteji pouze osobni navstevu? Autobusovou jizdenku nebo muzu chtit zaplatit naklady za jizdu svym autem?
Dekuji Kvapil

Doporučení časopisu dTest

Podle občanského zákoníku platí, že pokud lhůta končí v neděli, je posledním dnem lhůty nejbliíže následující pracovní den. Ve Vašem případě tedy lhůta k vyřízení reklamace končí v pondělí. Pokud přijdete na prodejnu a reklamace nebude vyřízena, můžete trvat na odstoupení od smlouvy, tj. vrácení peněz.  Samozřejmě můžete žádat náklady na uplatnění reklamace. Podle občanského zákoníku máte právo na úhradu tzv. nutných nákladů. Je-li tedy možné k prodávajícímu dojet hromadnou dopravou, máte bohužel právo jen na uhrazení nákladů na autobus. Jiná situace by nastala v případě, že byste reklamoval objemnější věc, kterou není reálně možné dovést hromadnou dopravou. Přejeme Vám, aby byla v pondělí reklamace vyřízena zcela k Vaší spokojenosti a aby Vaše další spotřebitelské zkušenosti již byly jen pozitivní.