Reklamace barvícího povlečení

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, od internetového obchodu jsme zakoupili povlečení, které ale velmi výrazně pouští, a to i při běžném použití (tj. barví oblečení, prostěradlo atd.). Po jednom vyprání jsou na něm velké plochy, kde se barva téměr vytratila, takže je flekaté. Domnívám se správně, že i tato vada je důvodem k reklamaci a to, že bylo povlečení vypráno (v souladu s návodem) nemůže být překážka? Předpokládám také, že to asi nemůže být příliš zdravé spát v takovém povlečení, které takto výrazně pouští barvu... Má spotřebitel v tomto případě právo na vrácení peněz, nebo musí přistoupit pouze na výměnu zboží? Moc děkuji za odpověď!

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, tato vada samozřejmě může být důvodem k reklamaci a to i po vyprání, pokud bylo provedeno podle návodu. Není-li vada odstranitelná (zřejmě není), pak máte právo na výměnu zboží nebo na odstoupení od smlouvy (tj. vrácení peněz), je na Vás, jakou z možností si zvolíte. Přejeme mnoho štěstí.