Reklamace barvící obuvi

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
dcera zakoupila koženou obuv, která uvnitř pouští barvu a silně špiní ponožky i při krátkodobém nošení. Druhou reklamaci již prodejna zamítla s tím, že na možnost pouštění barvy upozornila již při první reklamaci. Domnívám se, že na to ale měla být dcera upozorněna před koupí obuvi.
Zabarvené ponožky samozřejmě vyprat nejdou.
Další doporučení prodejny bylo, aby nosila tmavé ponožky, čímž se samozřejmě problém neodstraní a barva se dále může roznášet po koberci a podobně.
Chtěl bych vědět, zda je toto důvod k odstoupení od kupní smlouvy.
Vadu prodejna nepopírá, ale tvrdí, že barvení je v toleranci. Jaké, to nevím. Existuje nějaká tolerance této závady ?
Děkuji za vyjádření

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, doporučujeme tento dotaz směřovat na některou zkušebnu, např. www.azl.cz. Následně případně trvejte na vyřízení reklamace.