Platnost autolékárničky

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

mám lékárničku, na jejimž obalu je vyznačeno datum platnosti, které letos končí. Když ji ale otevřu a projdu jednotlivé položky, tak všechny mají mnohem delší platnost. Co má přednost? Datum na lékárničce nebo nejkratší platnost na všech jejích položkách? Nechci kupovat celou lékárnu každé dva roky, to mi přijde nerozumné. Raději bych nahrazoval položky, jejichž platnost již vypršela.

Děkuji

Doporučení časopisu dTest

Povinnost mít v motorovém vozidle lékárničku je stanovena ve vyhlášce č. 341/2002 Sb. Co konkrétně má lékárnička obsahovat je stanoveno v příloze č.14 této vyhlášky. Z této vyhlášky vyplývá povinnost mít jednotlivé součásti lékarničky s dostatečným datem trvanlivosti, nikoli autolékárničku jako celek. Máte tedy možnost nahrazovat průběžně jenotlivé položky.