Pěnové puzzle Medvídek Pů

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně těchto puzzle https://www.puzzle-puzzle.cz/zbozi/penove-puzzle-medvidek-pu-9121?s=Pěnové%20puzzle%20medv%C3%ADdek%20Pů. Zakoupila jsem je pro svého 6m syna. Potřebuji radu ohledně uváděných věkových kategorií. Je to 8 dílků (čtverců) a žádné vyjímatelné části. Uvedeno je 2+. Poradíte mi prosím, proč se na výrobcích věk udává? Mám teď strach mu je dát. Je to třeba z důvodu, že se mohou uvolňovat nějaké nebezpečné látky?

Doporučení časopisu dTest

Dle § 3 odst. 1 písm. n) nařízení vlády č. 86/2011 Sb., o technických požadavcích na hračky, je hračkou určenou pro vyznačenou věkovou skupinu dětí hračka, u níž může rodič či dohled na základě její funkce, rozměrů a vlastností důvodně předpokládat, že je určena pro dítě uvedené věkové skupiny. Tedy ve Vašem případě pro dítě starší dvou let.

Zároveň má výrobce a dovozce povinnost zajistit dle téhož nařízení (§ 11 odst. 5 a příloha č. 5), aby byly hračky označeny upozorněním uvádějícím minimální nebo maximální věkovou hranicí dítěte.

Nedoporučujeme Vám tedy užívat hračku, která je určena pro starší děti. Ideálně kontaktujte prodejce či výrobce a zeptejte se, z jakého důvodu je hračka určena pro věkovou skupinu 2+, případně si pečlivě prostudujte obal, zda tam tato informace není uvedena.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest