Neuznaná reklamace

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, před rokem jsem si v obchodě Gear v Praze koupil bundu za 1400 KČ, nosil jsem ji 4 měsíce, když jsem si všiml že se na zádech objevila podel švu trhlina(opotřebovaná vlákna) asi 20 cm dlouhá, protože jsem do Prahy nejel a neměl jsem čas tam jet, tak jsem ji reklamoval před měsícem. Při zapisování vady bylo zjištěno že se u na konci švu rukávů párá. Nicméně reklamace mi byla zamítnuta s odůvodněním, že jsem asi často sedal v autě, čímž jsem si tu bundu poškodil a roztrhnutí bundy si způsobil sám. Chtěl bych jsem se zepat, co mám dělat, protože k bundě jsem se choval s citem a pečoval o ni podle instrukcí od výrobce. Děkuji za odpověď Filip Macko

Doporučení časopisu dTest

Hezký den,
jestliže byla Vaše reklamace zamítnuta, zvažte, zda nekontaktovat zkušebnu (např. www.azl.cz). Následně trvejte na proplacení posudku a uznání reklamace. Jestliže ani poté nebude reklamace uznána, zvažte využití mimosoudního řešení sporu (bližší informace na www.mpo.cz). Krajní možností je pak podání soudní žaloby, předtím však doporučujeme kontaktovat právníka, který zajistí formální správnost žaloby a posoudí šanci na úspěch.