Neprovedená pokládka plovoucí podlahy

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den!

Objednali jsme si pokládku plovoucí podlahy od živnostníka (majícího IČO). V objednávce bylo zahrnuto provedení práce a nákup plovoucí podlahy. Pán si vzal zálohu na materiál – 5 000 Kč – na kterou vystavil fakturu, ve které uvedl datum dodání zboží i datum provedení práce (obě data již minula). Pak s námi přestal komunikovat. Zčistajasna se objevil, vystěrkoval a slíbil, že podlahu přiveze. A opět zmizel a nebere telefon, nereaguje na SMS. Co máme dělat?

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, v tomto případě máte právo odstoupit od smlouvy a žádat zpět peníze, které dosud nebyly využity. Doporučujeme zaslat zhotoviteli dopis, v němž popíšete celou situaci, odstoupíte od smlouvy a upozorníte jej, že pokud nevrátí adekvátní část zálohy, budete dále postupovat soudní cestou. Před skutečným podáním žaloby však doporučujeme kontaktovat právníka, který zajistí formální správnost žaloby a posoudí její šanci na úspěch.