Nemožnost uplatnit reklamaci mobilu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
chci vás požádat o radu v následujícím případě:
Před rokem (na Vánoce) jsme zakoupili mobil Sony-Ericson W890i v internetovém obchodě. Nedlouho po koupi začal telefon vykazovat sporadickou závadu (několikanásobné posílání sms zpráv). Bohužel při snaze přístroj reklamovat jsme zjistili, že firma, která nám telefon prodala se zcela z Internetu vytratila = nemáme kde uplatnit záruku, která by měla trvat ještě 10měsíců. Můžete nám prosím poradit jak v tomto případě postupovat a zda je vůbec nějaká naděje na uplatnění záruky?
Jinak vám děkuji za vaše náměty a rady v minulém roce a přeji vám vše dobré i v roce 2010
S pozdravem a přáním pěkného dne
Miloslav Kučera

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, vzhledem k tomu, že podnikatel má v případě ukončení podnikání povinnost nahlásit na živnostenském úřadě, kdo přebírá jeho závazky, doporučujeme Vám obrátit se s dotazem na místně příslušný živnostenský úřad.