Nedodržení požadavku v reklamačním protokolu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, již potřetí jsem reklamoval telefon kvůli stejné vadě na displeji (1. reklamace byla uznána-vyměnili displej, 2. reklamace byla uznána-vyměnili základní desku). U druhé reklamace se na chvilku pozastavím. Desku vyměnili, kvůli závadě jiné (telefon do servisu nešel jen kvůli problému s displejem). Vadu na displeji ovšem nechali být a i když ji jako závadu uznali, nic s ní neudělali. Telefon jsem převzal (to byla chyba). Závada na displeji se projevila znovu a telefon jsem tedy reklamoval již potřetí. Do protokolu jsem uvedl opět tu stejnou závadu + 3 další rozdílné závady, které se na telefonu také projevovaly. Jako požadavek vyřízení reklamace jsem uvedl Vrácení peněz. Ovšem dle zpráv ze servisu telefon čeká na náhradní díl, což by znamenalo, že ho opravují. Co tedy mám dělat až si pro telefon půjdu a nastane situace, že bude znovu opraven, i když v reklamačním protokolu je požadavek vrácení peněz, na které bych měl mít nárok kvůli 3. reklamaci stejné vady?

Doporučení časopisu dTest

V případě opakované reklamace pro různé vady máte právo na odstoupení od kupní smlouvy až při 4. reklamaci. Odstoupit od kupní smlouvy při 3. reklamaci je možné pouze pro stejnou vadu. Ovšem vykytují-li se na telefonu 3 různé vady najednou a každá samostatně brání v užívání věci, máte právo na odstoupení od kupní smlouvy, a to z důvodu mnohosti vad. Za stejnou vadu se považuje vada, která se projevuje vždy stejným způsobem.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest