jak pstupovat proti podvodnému jednání firmy Underneath s.r.o.

Spotřebitelský dotaz

dobrý den, přes internet (www.djandcar-audio.cz) jsem koupil dne 10.6. zboží ( autorádio s vbudovanou navigací v hodnotě 11436 kč). Zboží mi nevyhovovalo a tak jsme využil 14 denní lhůty a zboží vrátil.

Prodejce se mnou celou dobu ochotně komunikoval, potvrdil příjem zboží zpět a oprávněnost navrácení zboží. Od 27.6. kdy mi prodejce potvrdil příjem zboží a oznámil poslání peněz se vymlouvá a peníze dosud neposlal. V posledních dnech nekomunikuje, neodpovídá na sms, maily ani už nebere telefony. Prodejce mi přímo neřekl že nezaplatí.. jeho jednání však naznačuje že platit nehodlá. jak postupovat proti takovému obchodníkovi abych získal peníze zpět ?
děkuji .. JIří Kuboš 724176431 ; kubosj@seznam.cz

Doporučení časopisu dTest

Dobrý den,

děkujeme Vám za využití poradny časopisu dTest.

Nyní Vám na něj zasíláme odpověď.

V tomto případě bych doporučovala zajít na soud a podat návrh na platební rozkaz. Soud po dodání veškerých podkladů ( např. potvrzení o navrácení zboží, kupní smlouva nebo faktura atd.) vydá platební rozkaz, který stanovuje prodávajícímu povinnost uhradit dlužnou částku.

Věříme, že Vám tato informace pomůže.

Časopis dTest

objektivně * nezávisle * bez reklam

Vydavatel: Občanské sdružení spotřebitelů TEST
Moskevská 415/1, 101 00 Praha 10 - Vršovice
www.dtest.cz, dtest@dtest.cz
tel.: 241 404 922, fax: 241 406 533