Internetový nákup v PL

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den!
Koncem listopadu loňského roku jsem koupila přes polský internetový portál televizi, platbu jsem provedla bankovním převodem, dostala potvrzující mail o přijetí platby a čekala 20 pracovních dní (pro mě dost neobvyklá doba při internetovém obchodu) na dodávku TV. Když se nic nedělo ani po této době, kontaktovala jsem firmu a ta mi sdělila, že TV už nebudou prodávat, přitom je to běžný novější typ TV Samsung, který se prodávý na každém intern.shopu, a že mi tedy zašlou peníze do 7-mi dnů zpět. Platba jim přišla převodem z mého účtu, takže číslo museli znát. Za pár dní mě mailově kontaktovali, ať zašlu č.účtu aby mohli platbu poslat.(?) Zaslala jsem. Za pár dní přišel další mail, že jim to nedošlo celé, a tak abych ho zaslala ještě jednou. Zaslala jsem.... A dodnes nic!!! Všechny jejich maily mám samozřejmě uložené.Kontaktní data obchodu: www.time2buy.pl
Jak mám postupovat s reklamací? Existuje nějaká společnost jako třeba ČOI, která se zabývá mezinárodními reklamacemi?S pozdravem G.Veselá

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, doporučujeme obrátit se na Evropské spotřebitelské centrum (http://www.coi.cz/cs/esc-2/), které je vybaveno pro pomoc při řešení přeshraničních spotřebitelských sporů a problémů. Přejeme mnoho štěstí.