Emailová schránka

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

cca před 10-ti lety jsem si založila emailovou schránku a celou dobu ji používám. Nyní se mi ozvala firma, která má stejný název, jako má moje schránka a má na něj ochrannou známku. Loni jsem začala podnikat a ona firma po mně chce, abych svou schránku zrušila, protože tím porušuji jejich práva. Podnikáme v absolutně odlišném oboru a nemáme nic společného. Mají na to právo?

Doporučení časopisu dTest

Dobrý den,

děkujeme Vám za využití poradny časopisu dTest.

Váš dotaz jsme konzultovali s Úřadem průmyslového vlastnictví (v případě další potřeby se na něj můžete obrátit www.upv.cz). Daná společnost po Vás nemá právo požadovat zrušení emailu. Klíčovým je to, že podnikáte v absolutně odlišných oborech. Rovněž je důležité to, že znění ochranné známky není identické s vaším emailem. Kromě toho je možné uvést, že společností zaregistrovaná známka Softconsult byla zaregistrovaná až po vytvoření Vašeho emailu.

Věříme, že Vám tato informace pomůže.

Časopis dTest