dovolená

Spotřebitelský dotaz

Dobry den,
mel bych jeden dotaz. S manzelkou jsme zakoupili dovolenou u more (pobytovy zajezd) s tim, ze termin byl prezentovan od 23.8. do 4.3.2010 (13. dni). Po zaplaceni ceny pobytu (Last moment) jsme obdrzeli cestovni pokyny, kde nas nemile prekvapil termin odletu.
Prilet do hotelu je planovan na 23.8. kolem 23:30 hod. Odlet je ovsem planovan na 3.8. kolem 22:50 hod. s tim, ze prilet do Prahy je 4.8. v 0:40 hod. V pokynech je napsano, ze v den odletu jsme nase povinost predat pokoj do 10hod.
Akceptoval bych, kdyby byl prvni a posledni den pobytu urcen pro transport na/z hotel/CR. Ale zda se nam neprijatelne, kdyz se nam pobyt v hotelu krati jeste o jeden den s tim, ze v tento den musime pokoj opustit do 10hod. a pak nekde cekat do cca 20hod. Pokud bychom pokoj opousteli ve 20hod., tak bych s tim nemel zadny problem.

Je mozne se nejak branit? Na webu CK bylo uveden jen termin 23.7. - 4.8. a udaj 13 dní. Nic dalsiho, zadne upozorneni. jelikoz maji jiz zajezd vypradany, tak tento pobyt je jiz ze stranek stazen.

Dekuji za radu, co mohu v teto veci delat, jak se branit a zda mam pravo se vubec neceho dozadovat.

Dekuji za radu, Mandinec

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, bohužel z důvodu dovolených se nám nepodařilo dotaz zodpovědět před zahájením zájezdu, omlouváme se. Jestliže jste uzavřeli cestovní smlouvu s CK méně než sedm dní před zahájením zájezdu, měla CK povinnost předat Vám podrobné informace o odjezdu a příjezdu již při uzavírání této smlouvy (tj. před platbou). Pokud se tak nestalo, jedná se o porušení zákona a vy můžete uplatnit adekvátní slevu, nejpozději však do tří měsíců od skončení zájezdu. Zákon neurčuje přesně, za jakých podmínek je naplněn počet dní uváděných v katalogu či smlouvě, v přípasě sporu by tedy nezbylo než vyčkat na vyjádření soudu.

Jestliže jste tedy zakoupili zájezd méně než sedm dní před jeho zahájením a pokyny vám byly dodány až později, uplatněte reklamaci a trvejte na přiměřené slevě. Pokud jste zájezd zakoupili více než sedm dní před jeho zahájením, a nejpozději sedm dní před zahájením zájezdu vám byly předány upřesňující pokyny, uplatněte také reklamaci, pokud se domníváte, že se podmínky zájezdu lišily od předem deklarovaných.