Dotaz,reklamace dámských hodinek

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
chci vznést dotaz ohledně reklamace náramkových dámských hodinek. Zakoupili jsme je dceři na konci listopadu k 18.tým narozeninám,nosit je začala v únoru a ještě ne denně, neb dnešní mládež na ně není až tak zvyklá, sport žádný neprovozuje na TV je nenosí.Tudíž cca po nošení 4 měsíců celá jedna polovina náramku zkorodovala a měla"měděnou"barvu.V hodinářství nechtěli naši reklamaci vyřídit"bez řečí|",nejprve prý má dcera agresivní pot,poté je "ošoupala".Prý reklamaci odešlou,ale nemám čekat na pozitivní vyjádření...

Doporučení časopisu dTest

Jestliže prodávající reklamaci neuzná a spotřebitel s daným odůvodněním nesouhlasí, má nárok se obrátit na soudního znalce. Na základě znaleckého posudku doporučujeme rozporovat předchozí vyřízení reklamace s požadavkem na náhradu nákladů spojených s uplatněním reklamace, tedy i nákladů na znalecký posudek.

Dále pokud prodávající nevyřídí reklamaci do 30 dnů ode dne jejího uplatnění, má kupující právo od smlouvy odstoupit.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest