délka záruční doby

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den.U nefunkční sklokeramické desky zn.Mora byla technikem zjištěna v záruční době vadná komletní ovládací elektronická část.Jak dlouhá záruční doba se na vyměněný díl vztahuje? Jedná se v tomto případě o tzv.FUNKČNI CELEK-na který mám vyžadovat zvláštní záruční list? Děkuji Vám za odpověď.M.K.

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, pokud na tuto část desky nebyla předem poskytnuta zvláštní záruka, je výměna dílu považována bohužel z hlediska zákona pouze za opravu a tak se jen o dobu provádění opravy prodlouží záruční doba. Je nám líto, že Vám nemůžeme poskytnout příznivější odpověď.