Citlivost DVB-T tuneru u LCD televize Sony KDL40Z5500

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, v testu 11/2009 "I pro slabý signál" v článku uvádíte, že LCD televizor Sony KDL40Z5500 má méně citlivý digitální tuner, tedy, že by sledování při slabším signálu mohlo být horší. Následně však pod obrázkem zmíněné televize uvádíte, že má velmi citlivý digitální tuner. Prosím o sdělení, jak to vlastně je. Tento údaj je pro mě rozhodující zda koupit či nekoupit tento model. Děkuji

Doporučení časopisu dTest

Zmíněný televizor získal za kvalitu tuneru známku dobře. Citlivost tuneru pro příjem digitálního pozemního vysílání je dostačující i pro příjem slabšího signálu, tuner má nižší citlivost při příjmu signálu z kabelové televize.

Dovolujeme si Vás ještě upozornit, že jsme pro naše předplatitele vytvořili interaktivní databázi testů televizorů, ve které každý měsíc přinášíme další výsledky nově testovaných modelů televizorů. V databázi kromě jiného najdete i aktuální vývoj cen testovaných výrobků.