autoradio

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den. Koupil jsem přes internet autoradio EONON DEF-802DVB. Autoradio po 5ti měsících vykazovalo několik závad. Autorádio jsem nechal demontovat odbornou firmou a byl jsem upozorněn, že toto rádio nemá pravděpodobně homologaci. Autorádio jsem zaslal zpět s žádostí odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz z důvodu velkého množství vad. Autorádio mi bylo zasláno zpět po měsící a půl s dopisem, že odstoupení nelze akceptovat, že autorádio je funkční a má homologaci. Prodávající mi tuto homologaci ale odmítá ukázat a já trvám na odstoupení od smlouvy, neboť závady se projevují dále. Jak mám dále postupovat? Jak zjistím, že výrobek má homologaci a že je schválen pro provoz na komunikacích? Děkuji

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, v souladu s vyhláškou č. 341/2002 Sb. by homologovaný výrobek měl mít štítek s číslem homologace. Na základě tohoto čísla by mělo být na internetu možné dohledat, zda je autorádio homologováno. Např. na www.ezu.cz naleznete seznam výrobků, kterým byla homologace schválena tímto zkušebním ústavem. Jestliže zjistíte, že výrobek není homologován, využijte vzoru odstoupení od kupní smlouvy pro rozpor s kupní smlouvou. Vzor naleznete na www.dtest.cz. Zboží by v tomto případě bylov  rozporu s kupní smlouvou, protože by nebylo v souladu s legislativou.