akce v prodejně Albert

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den
chtěla bych se zeptat na řešení problému v prodejně Albert. již u vchodu jsme narazili na spoustu letáků a plakátů ve smyslu "kupte výrobky Pampers, dostanete Lego". Zakoupila jsem několik balení plenek a šla na informace vyzvednout lego, kde nám paní s úsměvem sdělila, že Lego už nemají a už ani nebude, ale že všechny akce bývají do vyprodání zásob. To chápu, ale neměla by prodejna na to, že dárky už nemají upozornit zákazníka na informačních cedulích, případně je odstranit - nabízejí přece něco, o čem ví, že nemohou splnit?
Co se s tím dá dělat?
Děkuji za radu.
Ivona Sasinková

Doporučení časopisu dTest

Samozřejmě máte pravdu, že prodejce by měl stáhnout akční nabídku, pokud ji není schopen objekvtivně splnit. Jednání prodejce by mohlo být klasifikováno jako klamavá obchodní praktika, proto je vhodné podat stížnost k České obchodní inspekci (www.coi.cz).
Dále můžete odstoupit od kupní smlouvy na "Pampers", protože nabídka lega zdarma ke koupi zboží byla pro Vás rozhodující skutečností, abyste uzavřela výše zmíněnou kupní smlouvu. Případně se s prodejcem můžete zkusit domluvit na poskytnutí jiného alternativního dárku.