Databáze nebezpečných výrobků

Dřevěná skládačka ve tvaru psíka

Dřevěná skládačka ve tvaru psíka na kolečkách. Na přední straně je umístěna šňůra na tahání, na konci které je malá kulička. Na hračce se nacházejí otvory, do kterých je možné vkládat jednotlivé díly různých tvarů, které jsou součástí balení v počtu 12 kusů, spolu s malým kladívkem. Hračka je zabalená do papírové krabice s vyobrazením psíka a názvem Wooden toys, Na nalepeném papírovém štítku je uvedený název: drevená skladačka, 130044 a označení CE.

Typ výrobku 130044
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Z 12 dílů 11 zapadlo do válce na malé části. Při zkoušce tahem silou menší než 90 N se oddělila kulička připevněná na konec šňůry a úplně zapadla do válce na malé části. Svým charakterem představuje hračka pro malé děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobek byl stažen z prodeje, distributor musí informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si tuto hračku koupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 25.04.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit